Гормональний профіль

Найбільш важливими гормонами чоловічої статевої системи є андрогени. Основний андроген – гормон тестостерон. Tестостерон відповідає за прояви мужності у зовнішньому вигляді та поведінці чоловіка. Високий рівень тестостерону допомагає чоловікам мати розвинуту мускулатуру, бути більш впевненими у собі та привабливими для жінок. Концентрація тестостерону значно зростає у період статевого дозрівання та зберігається високою аж до 40-50 років, після чого починає поступово знижуватися, навіть у здорових чоловіків.

Якщо чоловік веде активний спосіб життя або займається спортом, зниження рівня тестостерону може спостерігатися внаслідок надмірних фізичних навантажень.

Основними ознаками пере-тренованості та зниження рівня тестостерону є:

  • Підвищення дратливості, пригнічений (депресивний) стан, втомлюваність
  • Погіршення нічного сну
  • Зниження статевого потягу
  • Зниження м’язової маси та силових показників
  • Поява жирового прошарку, незважаючи на дотримання дієти, фізичну активність та сон.

В таких випадках необхідно потурбуватися про відпочинок, раціональні тренування та правильне харчування, з включенням натуральних бустерів тестостерону, наприклад екстракту якірців сланких – трібулус  (Андроксель).

Трібулус достовірно підвищує рівень тестостерону, як у чоловіків зі зниженим рівнем гормону, так і у здорових молодих чоловіків.

Рис. Підвищення рівня тестостерону (ƞM) у крові через 10 днів прийому Трібулус