Одним з факторів, що знижують чоловічу фертильність, вважається гіперпродукція активних форм кисню (АФК): озону, вільних радикалів, перекису водню. В невеликих кількостях АФК необхідні для нормальної регуляції функції сперматозоїдів, їх гіперактивації і акросомальної реакції. Але надлишкова продукція АФК призводить до пошкодження мембрани сперматозоїдів, зниженню їх рухомості та порушенню здібності до запліднення. Крім того, АФК безпосередньо пошкоджують ДНК хромосом і викликають апоптоз сперматозоїдів, що призводить до безпліддя.

Дизбаланс між прискоренням вільнорадикального окиснення, що викликаний АФК, та активністю захисної антиокислювальної системи організму називається оксидативним стресом.

Під впливом антиоксидантів (селен, карнітин) знижується інтенсивність вільнорадикального окислення та стимулюється антиокислювальний захист.

Дослідження M.Morbat та ін. демонструє суттєве покращення параметрів сперми після застосування селену – підвищення рухливості сперматозоїдів на 56,3%, збільшення кількості морфологічно нормальних форм сперматозоїдів на 17%.

Поліпшення параметрів сперми після застосування селену

Антиоксидантний захист

M.Morbat et al. Effect of Selenium in treatment of male infertility. Experemental Techniques in Urology&Nephrology. 2018.

Androxselle

Андроксель — це збалансований комплекс найважливіших вітамінів, мікроелементів та амінокислот для поліпшення метаболічного і гормонального статусу чоловіків.

ВГОРУ