Таурин відомий протягом багатьох років як β-амінокислота, що не приймає участі у синтезі білка і тому тривалий час розглядався біологією людини як “малосуттєвий нутрієнт”. Проте дослідження останніх років показали, що таурин є унікальным природним кардіопротектором, що захищає серцевий м’яз від грізного фактору ушкодження – оксидативного стресу. Оксидативний стрес незмінний супутник фізичних та психоемоційних навантажень як у пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями так і у доволі здорових людей.

Таурин виявив здібність пригнічувати шкідливий вплив гормонів стресу адреналіну та норадреналіну на серцевий м’яз шляхом блокади надлишку іонів кальцію, зв’язувати шкідливі перекисні сполуки, що руйнують структуру клітини та її енергетичних станцій, мітохондрій. В останні роки був виявлений цілковито унікальний ефект таурину – здібність ініціювати у клітинах синтез структур, що протистоять гіпоксії. Тому не дивно, що таурин сьогодні використовується у лікуванні ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності, різних кардіопатій. Куди більш цікавим виявився досвід застосування таурину у спорті на прикладі триатлоністів. Таурин виявив здатність суттєво покращувати відновлення після навантажень та захищати м’язову тканину від пошкодження. Крім того ці дослідження виявили помірне покращення фізичної форми спортсменів.

Таким чином, таурин – дуже важливий природний компонент підтримки та захисту серця.

Androxselle

Андроксель — це збалансований комплекс найважливіших вітамінів, мікроелементів та амінокислот для поліпшення метаболічного і гормонального статусу чоловіків.

ВГОРУ